NFT چیست؟ ساخت NFT رایگان و لیست ارزهای NFT

NFT چیست؟ ساخت NFT رایگان و لیست ارزهای NFT

در این مقاله به بررسی و توضیح ساده و کامل مفهوم NFT با تاکید بر ویژگی‌ها و کاربردهای آن به خصوص در بازی‌ها، متاورس و فضای وب 3 خواهیم پرداخت. همچنین با هم همه چیز را در مورد NFT چیست؟ ساخت NFT رایگان و لیست ارزهای NFT  یاد خواهیم گرفت.

پس حتما برای آشنایی بیشتر با اینکه NFT چیست و کاربرد آن در زندگی ما انسان‌ها چه تغییری ایجاد خواهد کرد و چطور باید از آن درآمد داشته باشیم و … ، پیشنهاد می‌کنم این مطلب در گلدن هش ماینینگ را تا انتها دنبال کنید.

 

ان اف تی NFT چیست

NFT چیست؟ ساخت NFT رایگان و لیست ارزهای NFT

 

ان اف تی NFT چیست؟

NFT به دارایی دیجیتالی می‌گویند که همانند آثار هنری قابل جمع‌کردن باشد. این دارایی دیجیتال، ارزش خود را به صورت نوعی از رمزارز حفظ می‌کند. در حقیقت، همانطور که یک فرش دستبافت یا تابلوی نقاشی، ارزش خود را در طول زمان حفظ می‌کند و نوعی سرمایه‌گذاری به شمار می‌آید، در رابطه با NFT نیز همین امر صدق می‌کند که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت.

خود واژه NFT به معنای «ژتون (توکن) غیر قابل معاوضه» (non-Fungible Token | NFT) است و در حقیقت، توکنی دیجیتال و نوعی رمز ارز مانند بیت‌کوین و اتریوم است. اما برخلاف یک سکه استاندارد در بلاک چین بیت‌کوین، NFT منحصر به فرد است و نمی‌توان آن‌ را معاوضه کرد.

ان اف تی NFT توکن‌های غیرقابل‌معاوضه هستند. آن‌ها به‌عنوان یک گواهی مالکیت دیجیتالی غیرتکراری برای هر نوع دارایی دیجیتالی صادر می‌شوند. در واقع، NFT یک قرارداد هوشمند است که با استفاده از پلتفرم‌های اپن سورس (که هرکسی می‌تواند از سایت‌هایی مثل گیت‌هاب دانلود کند) تنظیم و برای ایمن‌سازی آن به‌صورت دیجیتالی استفاده می‌شود. پس از نوشتن، می‌توان آن را ذخیره یا به‌طور دائمی در قالب یک رمز (معمولاً به نام توکن ERC 721) در یک شبکه بلاک‌چین مثل اتریوم منتشر کرد.

برخی از اشکال محبوب NFTها شامل gif ،Jpegs و فیلم و همین‌طور تویئت‌ها هستند. اما درواقع هر دارایی دیجیتالی با توجه به خواست سازنده و طراح آن امکان تبدیل‌شدن به NFT را دارد. این در صورتی است که سازنده‌ی آن بخواهد یک دارایی منحصربه‌فرد داشته باشد. مثل مقالات ISI یا بلیت‌های کنسرت‌ها که متعلق به یک نفر و منحصربه‌فرد هستند.

 

کسب درآمد از ان اف تی nft

NFT چیست؟ ساخت NFT رایگان و لیست ارزهای NFT

 

 

پیش از بررسی فنی مفهوم NFT می‌خواهیم شکل ساده شده مفاهیم آن را بررسی کنیم. فرض کنید اثری را به کمک فتومونتاژ در فتوشاپ خلق کرده باشید و بخواهید آن را به فروش برسانید. هر شخصی می‌تواند یک کپی از اثر شما را در کامپیوتر خود داشته باشد و با دانلود آن اثر، هیچ حق مالکیتی نیز به شما پرداخت نشود. در مثالی دیگر فرض کنید تابلو نقاشی رنگ روغن کشیده باشید و بخواهید آن‌ را به فروش برسانید. در مثال اول یعنی عکس و در مثال دوم، تابلو نقاشی، هر دو را می‌توانید به یک NFT تبدیل کنید و با این تبدیل، حتی با از بین رفتن کالای فیزیکی – در اینجا تابلو نقاشی – خود اثر در قالب یک NFT از بین نمی‌رود و حق مالکیت آن در اختیار صاحب اصلی NFT حفظ می‌شود.

اگر بخواهیم ساده‌تر از این توضیح دهیم باید گفت در صورتیکه تابلو نقاشی به یک عکس تبدیل و آن عکس در قالب یک NFT فروخته شود، این عکس دارای شناسانامه منحصر به فردی خواهد بود که حتی کپی‌های آن نیز برابر با اثر اصلی نخواهند بود. به این ترتیب، حتی یک عکس با فرمت JPEG نیز می‌تواند به یک NFT تبدیل و فروخته شود.

 

توکن های ان اف تی nft tokens

 

چرا مردم حاضرند میلیون‌ها دلار را صرف خرید چیزی کنند که به‌راحتی می‌توانند از آن اسکرین شات بگیرند یا دانلود کنند؟

به‌این دلیل که NFT به خریدار اجازه می‌دهد کالای اصلی را که شامل احراز هویت داخلی است، داشته باشد؛ در نتیجه این احراز هویت مالکیت این اثر را اثبات می‌کند و توسط دیگران قابل‌استفاده نیست. در واقع، ارزش معنوی اثر با اعتبار و هویت هنرمند گره خورده است و آن‌ها می‌پذیرند که تنها یک واحد از اثر مورد نظر به صورت NFT تولید و به خریدار اهدا کنند.

 

معنی توکن غیرقابل معاوضه یا nft means

NFT چیست؟ ساخت NFT رایگان و لیست ارزهای NFT

 

توکن غیر قابل معاوضه یا NFT به چه معناست؟

ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد که «غیر قابل معاوضه» (non-fungible) به چه معناست. در حقیقت، NFT را نمی‌توان مانند اسکناس به طور مستقیم رد و بدل کرد، چرا که هیچ دو NFT با یکدیگر مشابه نیستند. برای درک بیشتر می‌توانید بلیت کنسرت را در نظر بگیرید، در یک کنسرت، هیچ دو بلیتی با یکدیگر برابر نیستند و هر بلیت، منحصر به فرد است و اطلاعات مشخصی مانند نام خریدار، تاریخ کنسرت و شماره صندلی (جایگاه) را شامل می‌شود. این اطلاعات سبب می‌شوند تا نتوان بلیت‌ها را با یکدیگر معاوضه کرد.

با توضیحات بالا می‌توان به اهمیت این توکن و تفاوت آن‌ها با سایر رمزارزها پی برد. NFT فقط یک دارایی نیست و اطلاعات اضافی را شامل می‌شود که این اطلاعات ارزش NFT را به بیش از یک ارز خالص ارتقا داده و به قلمرو حقیقی آن می‌رساند. بنابراین، NFTها انواع مختلفی دارند اما می‌توانند به هنر دیجیتال، فایل موسیقی، ویدیو یا هر چیز منحصر به فردی اختصاص پیدا کنند که دارای ارزش باشد. به بیان ساده تر، NFTها نوعی کالای کلکسیونی به شمار می‌آیند اما بر خلاف این‌که به طور مثال یک تابلو رنگ روغن داشته باشید، یک عکس با فرمت JPG خواهید داشت.

توضیح خاصیت غیرقابل معاوضه بودن با استفاده از مثال‌ها به راحتی انجام می‌شود. یک سکه ارز دیجیتال سولانا همواره برابر با یک سکه دیگر سولانا است یا حتی یک اسکناس هزار تومانی از هر جهت با یک اسکناس هزار تومانی دیگر یکسان است. اما به طور مثال، یک تابلوی نقاشی کوبیسم اثر پیکاسو، ارزشی دارد که در حراجی مشخص و به بالاترین پیشنهاد داده می‌شود.

هنرمندانی که بخواهند آثار خود را به صورت NFT به فروش برسانند باید در یک فروشگاه ثبت نام و توکن‌های دیجیتالی را با بارگذاری و تایید اعتبار اطلاعات خود بر روی یک بلاک چین «ضرب» (Mint) کنند. این کار، هزینه‌ای در حدود ۴۰ تا ۲۰۰ دلار را شامل می‌شود. هنرمندان می‌توانند پس از ایجاد NFT از آثار خود، آن‌ها را برای یک حراجی ثبت کنند.

 

 

هنر ان اف تی nft arts

 

 

هنر nft چیست

اگر در مورد هنر NFT شنیده اید و در باره نحوه ساخت NFT کنجکاو هستید، همچنان در ادامه همراه ما باشید.

در سال های اخیر، تبلیغات و مطالب زیادی از NFT ها در وب سایت های ارز دیجیتال و بلاک چین آورده شده است، یکی از کاربردهای مهم و عمومی NFT، به کارگیری آنها در ساخت شخصیت ها و وسایل مورد نیاز در بازی های ویدئویی است که به صورت کاراکترهای یونیک در بازی ها استفاده می گردد.

سازندگان NFT می توانند با شرکت در بازارهای دیجیتال، امکان فروش NFT را پیدا کنند. اگر آنها در حراجی های آثار هنری حضور به هم رسانند، فرصت های خوبی جهت معامله و دریافت سود از ساخت NFT خود را خواهند داشت.

ممکن است اکثر هنرمندان از ساخت NFT خود درآمد چندانی نداشته باشند، اما یافتن اطلاعات بیشتر در مورد هنر دیجیتال NFT با ارزش است.

اما مفهوم عمیق تر هنر NFT ارزش و مالکیت مورد توافق است. حتی اگر کسی بتواند مشاهده ، بارگیری ، چاپ و بستن یک اثر هنری دیجیتال و … را انجام دهد، اما فقط تعداد معدودی از آنها را دارد و می توانند واقعاً مالکیت خود از آن قطعه NFT که نوعی دارایی دیجیتالی است و مالکیت آن در بلاکچین ثبت شده است را حفظ کنند.

موضوعات ان اف تی nft

ارز دیجیتال nft چیست

از آنجایی که ان اف تی NFT ها بر بستر شبکه های بلاکچینی و کریپتوکارنسی ها و ارزهای دیجیتال هستند، در بین عده ای از مردم به عنوان ارزدیجیتال NFT مطرح شده است و از طرفی چون NFT ها توکن ها و بعضا شبکه های بلاکچینی مخصوص به خود را دارند، میتوان آنها را به عنوان ارزدیجیتال شناخت.

توکن ان اف تی NFT چیست

توکن nft چیست

یک توکن غیر مثلی که توکن NFT گفته می شود، در زمره دارایی دیجیتال محسوب می شود که نادر و یونیک بوده و در یک بلاک چین سپرده و یا انتقال داده می‌شود. توکن ‌‌های NFT‌ مشتمل بر داده های هویتی یکتایی در قراردادهای هوشمند خود می باشند. این داده ها باعث تمایز آنها از یکدیگر است و برای همین نمیتوان به طور مستقیم با توکن دیگری جایگزین نمود.
از انواع توکن ‌های غیر مثلی اقلامی به قرار زیر را می توان برشمرد. کاراکترهای بازیهای رایانه ای، عناصر موجود در یک کلکسیون، شاهکارهای هنری دیجیتال، بلیط های فستیوال های مختلف، نام دامنه وب سایت ها، حتی یک اتومبیل منحصر به فرد که به صورت یک توکن درآمده است.
نحوه تملک توکن های غیر مثلی در یک بلاکچین درج می گردد. همانگونه که می دانید بلاکچین یک دفتر کل یا لجر دیجیتال است که اطلاعات در آن نگهداری می شود. داده های ذخیره ‌شده بر روی بلاکچین بین تمامی پردازنده های متصل به شبکه بلاکچین، به صورت ‌اشتراکی قرار می گیرد و قابل دستکاری نیست. با توجه به موارد امنیتی و عدم تغییر اطلاعات در بلاکچین، می توان مالکیت یک توکن غیر مثلی را متصور شد.
توکن های رمزنگاری غیر مثلی مشابه ارزهای رمزنگاری مطرح مانند بیت کوین و یا اتریوم قابل نگهداری در کیف پول های دیجیتال بوده و امکان انتقال دارند. مالکیت یک توکن NFT متعلق به صاحب کیف پولی است که دارای کلید خصوصی می باشد. اینگونه توکن ها دارای سه مشخصه ویژگی می باشند که تفاوت آنها از ارزهای رمزنگاری را نشان می دهد. این مشخصات در زیر آمده است:

 • یونیک بودن، هر یک از توکن های غیر مثلی مشخصه خاص خود را دارند که در هیچ توکن دیگری وجود ندارد. فرض کنید یک بنای خاص با ساختار و نمای خاصی در آدرس به خصوصی در یک شهر وجود دارد، حال اگر توکن یا نمادی از این خانه نیز ساخته شود، توکن آن هم یونیک خواهد بود.
 • کمیاب بودن، واحدهای توکن را می توان به تعداد نامحدود تولید نمود ولی به طور معمول توکن های غیر مثلی در تعداد محدود و حتی تنها یک عدد تولید می گردد.
 • قادر به تقسیم یا جدا شدن نیست. هر ارز رمزنگاری از نوع مثلی قابلیت تقسیم شدن دارد، به عنوان نمونه می توانید یک هزارم بیت کوین را خرید کنید و لازم نیست یک بیت کوین را یکجا خریداری نمایید. در عوض توکن های NFT‌ را نمی توان‌‌ تقسیم کرد و فقط به ‌صورت یک واحد مجزا قابل انتقال است. برای نمونه نمی‌توان قسمتی از یک بلیط را خریداری نمود.
ساخت ان اف تی create nft

ساخت nft

ایجاد اثر هنری خود به‌عنوان NFT ها، خواه یک GIF یا یک تصویر، یک فرایند ساده است و به دانش گسترده‌ای از صنعت کدنویسی نیاز ندارد. از آثار هنری NFT نیز می‌توان برای ایجاد مجموعه‌های کلکسیونی مانند مجموعه کارت‌های دیجیتال استفاده کرد.
قبل از شروع، باید بلاک‌چینی را که می‌خواهید NFT های خود را روی آن صادر کنید، انتخاب کنید. اتریوم درحال‌حاضر سرویس بلاک‌چین پیشرو برای صدور NFT است.

با‌این‌حال، تعداد زیادی بلاک‌چین دیگر وجود دارد که به‌طور فزاینده‌ای محبوب هستند، از جمله:

 • ساخت NFT در بایننس
 • جریان توسط Dapper Labs
 • ترون
 • EOS
 • پولکادوت
 • تزوس
 • کیهان
 • موم

هر بلاک‌چین استاندارد NFT، خدمات کیف‌پول و بازارهای سازگار خود را دارد؛ به‌عنوان مثال، اگر یک NFT در Smart Chain Binance ایجاد کنید، تنها قادر خواهید بود آن‌ها را در پلتفرم‌هایی بفروشید که از دارایی‌های زنجیرۀ هوشمند Binance پشتیبانی می‌کنند. این بدان‌معنی است که شما نمی‌توانید آن را در VIV3 – بازاری مبتنی بر بلاک‌چین Flow – یا OpenSea – بازار NFT مبتنی بر اتریوم – بفروشید.

 

تکنیکی خاص برای ساخت قطعه‌ای هنری وجود ندارد که بتواند به NFT تبدیل شود. اگر فروشگاه از فرمت فایلی پشتیبانی کند که ساخته‌اید‌، آن‌گاه می‌توانید آن را به NFT تبدیل کنید. این امر دنیایی جدید را برای محتوایی به‌وجود می‌آورد که بتواند به پول تبدیل شود. هر تصویر و فایل با فرمت‌های TXT ،JPG ،PNG ،MP3 یا GIF را می‌توان روی زورا یا ریربل به NFT تبدیل کرد. آیا مم عالی ساخته‌اید یا دستور پخت غذای خوش‌مزه‌ای در قالب فایل متنی (TXT) نوشته‌اید؟ خُب، می‌توان آن ‌را به NFT تبدیل کرد.

** به زودی آموزشی کامل از ساخت NFT و نحوه فروش و کسب درآمد از NFT را برای شما در مطالب گلدن هش ماینینگ قرار خواهیم داد.

ساخت ان اف تی رایگان make free nft
NFT چیست؟ ساخت NFT رایگان و لیست ارزهای NFT

ساخت nft رایگان

برای ساخت NFT رایگان نیاز هست که با اصطلاحات اولیه این حوزه کمی اشنایی پیدا کنید، سپس در پلتفرمهای مخصوص به این کار میتوانید ان اف تی خود را ساخته و به فروش برسانید.

عبارت «مینت (Mint) کردن» که غالبا برای ساخت ان اف تی ها به‌کار می‌رود، فرآیند توکنیزه کردن یک فایل دیجیتال است. خود توکنیزه کردن هم پروسه تبدیل یک دارایی به یک توکن دیجیتال است که امکان انتقال، ذخیره و ثبت آن در بلاک چین وجود دارد.

همه افراد قادر به مینت کردن NFTها هستند.

مراحل کلی ساخت توکن غیر مثلی و فروش آن در بازارچه‌ها به صورت زیر است:

 1. انتخاب فرمت و محتوا
 2. ساخت NFT
 3. انتخاب بازارچه برای فروش
 4. ساخت کیف پول رمز ارزی
 5. پیروری از قوانین و دستورالعمل های پلتفرم فروش ان اف تی
 6. تبلیغ ان اف تی
هزینه ساخت ان اف تی nft creating price
NFT چیست؟ ساخت NFT رایگان و لیست ارزهای NFT

nft چیست ویکی پدیا

یکی از مطالب مفیدی که در خصوص ان اف تی NFT ها میتوان مطالعه کرد در سایت ویکی پدیا قرار دارد که در این خصوص توضیحات کاملی را داده است:

مطالعه مطلب: nft چیست ویکی پدیا

ارز nft

ارز های بسیار زیادی در صنعت NFT ها در حال فعالیت میباشند و از آنها میتوان تعدادی که بیشترین سهم را در اختیار دارند به ارز NFTهای زیر میتوان اشاره کرد:

1- ارز دیجیتال چیلیز (Chiliz)

2- ارز دیجیتال دیسنترالند (Decentraland)

3- ارز دیجیتال تتا (Theta)

و…

 

nfc tokens توکنهای ان اف تی

توکن چیست

توکن یک نوع دارایی دیجیتال است که قابلیت انتقال به دیگران و ذخیره ارزش در خود را دارد. توکن‌ها پیش از این‌که در ارزهای دیجیتال مطرح شوند در سیستم‌های کامپیوتری به عنوان یک نوع مجوز رمزنگاری شده مطرح بودند. توکن‌ها توسط شرکت‌های مختلف بر بستر تکنولوژی بلاک چین ایجاد می‌شوند. هر توکنی کاربرد مخصوص به خود را دارد و بسته به این‌که کاربرد مورد نظر چقدر برای بشریت مهم است و توکن چه اندازه در رسیدن به آن کاربرد موفق است، می‌تواند ارزش متفاوتی داشته باشد.

در فضای رمزارزها، توکن به آن دسته از ارزهای دیجیتال گفته می‌شود که بلاک چین مخصوص به خود را ندارند و از بلاک چین‌های به اصطلاح پلتفرمی برای ثبت تراکنش‌های خود استفاده می‌کنند. البته در نگاه کلان، به هر نوع دارایی در فضای رمزارزها نیز ممکن است توکن گفته شود. بلاک چین‌های پلتفرمی مانند «اتریوم»، «بایننس» و «کاردانو» امکان ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز از طریق قرارداد‌های هوشمند را دارند. افراد با استفاده از این امکانات، توکن‌های مورد نیاز خود را بدون این‌که مجبور به طراحی شبکه بلاک چین باشند، ایجاد و استفاده می‌کنند. برای این‌که بتوانید به خوبی پاسخ سوال توکن چیست را درک کنید بهتر است کمی با قراردادهای هوشمند آشنا شوید.

به زودی یک مقاله در مورد قراردادهای هوشمند در سایت قرار خواهیم داد تا اطلاعات کاملی در این خصوص را کسب کنید.

nft چیست در کریپتو

توکن‌های قابل معاوضه (Fungible)، توکن‌هایی هستند که با هم قابل معامله شدن هستند و بهای آن‌ها ثابت می‌ماند. در حوزه‌ی رمزارز یک بیت کوین ارزشی معادل یک بیت کوین دیگر دارد و ارزش آن بدون توجه به صاحب یا تاریخچه‌اش ثابت است.

اما قضیه در مورد توکن‌های غیر قابل معاوضه فرق می‌کند، قیمت یک توکن NFT با هر توکن مشابه آن متفاوت است. ویژگی‌های فردی یکتا بودن آن‌ها را تعیین می‌کند، بنابراین آن‌ها همچون سرمایه‌های دنیای واقعی مانند سنگ‌های قیمتی، آثار هنری یا کلکسیونی غیر قابل معاوضه هستند.

 

 

 

بلاکچین ان اف تی NFT Blockchain

بلاک چین چیست

واژه بلاک چین (Blockchain) ترکیبی از دو کلمه Block (بلوک) و Chain (زنجیره) است. این فناوری در حقیقت زنجیره‌ای از بلوک‌هاست.

در هر بلاک، هر اطلاعاتی می‌تواند ثبت شود؛ از جرم و جنایت‌های یک فرد تا جزئیات تراکنش‌های یک شبکه پولی مانند بیت کوین.

به زبان ساده، بلاک چین یک نوع سیستم ثبت اطلاعات و گزارش است. تفاوت آن با سیستم‌های دیگر این است که اطلاعات ذخیره‌شده روی این نوع سیستم، میان همه اعضای یک شبکه به اشتراک گذاشته می‌شود. با استفاده از رمزنگاری و توزیع داده‌ها، امکان هک، حذف و دستکاری اطلاعات ثبت‌شده، تقریباً از بین می‌رود.

مفهوم بلاک چین اولین بار با پیدایش بیت کوین به وجود آمد و پادشاه ارزهای دیجیتال از این راهکار برای ذخیره اطلاعات مربوط به دارایی کاربران بهره برد.

برای درک بهتر بلاک چین به مثال زیر توجه کنید:

من در یک جمع ۱۰۰ نفری، برگه‌ای حاوی اطلاعات را بالا می‌گیرم و همه با تلفن همراه‌شان از آن برگه عکس می‌گیرند. حالا اگر من آن اطلاعات را نابود کنم، یا تغییری در آن بدهم، دیگر برای آن جمع قابل پذیرش نیست، چون آن‌ها یک کپی از نسخه اصلی را دارند، مگر اینکه موبایل همه را بگیرم و آن را حذف کنم.

این جمعی که از آن صحبت کردیم می‌تواند چندین میلیون نفر باشد که در بیت کوین و اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال بلاک چینی شاهد آن هستیم و یا به صورت خصوصی برای یک گروه خاص استفاده شود.

بلاک چین‌ها می‌توانند به صورت خصوصی و برای اهداف خاص در یک نهاد یا سازمان مورد استفاده قرار بگیرند که به آن بلاک چین سازمانی (Enterprise blockchain) هم می‌گویند. البته به عقیده بسیاری از کارشناسان، بلاک چین‌های سازمانی نمی‌توانند هدف اصلی این فناوری یعنی تمرکززدایی را به ارمغان بیاورند.

 

 

NFT چیست؟ ساخت NFT رایگان و لیست ارزهای NFT

لیست ارزهای nft

شما می‌توانید فهرست بهترین توکن های NFT را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

 • لیست توکن های NFT
  • Decentraland (MANA)
  • Axie Infinity (AXS)
  • The Sandbox (SAND)
  • Theta Network (THETA)
  • Tezos (XTZ)
  • و …
همچنین برای دسترسی سریع و کاملتر به لیست توکن ها NFT میتونید از دسته بندی سایت معتبر کوین مارکت کپ استفاده کنید.
خرید nft

هزینه ساخت nft

هزینه های کمی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود.

 • اولاً، اغلب از شما خواسته می شود که هزینه های gas را بپردازید. این قیمت ها در بلاک چین اتریوم به طور متوسط حدود 70 دلار خواهد بود.
 • همچنین ممکن است از شما خواسته شود که هزینه‌های سایت را بپردازید، مانند آنهایی که در فهرست کردن NFT برای فروش نقش دارند. بسته به سایتی که از آن استفاده می کنید، این قیمت ها می تواند از تقریباً هیچ تا 900 دلار (وضعیت فوق العاده) متفاوت باشد.

بنابراین، هزینه های ایجاد یک NFT سنگین نیست، به خصوص زمانی که در مقایسه با هزینه های خرید یک NFT موجود است. به خواندن مقاله ادامه دهید تا درباره هزینه‌هایی که می‌توانید هنگام ضرب کردن NFT پرداخت کنید بیشتر بدانید.

کسب درآمد از ان اف تی NFT
NFT چیست؟ ساخت NFT رایگان و لیست ارزهای NFT

کسب درآمد از NFT

روشهای مختلفی برای کسب درآمد از ان اف تی NFT ها وجود دارد که تعدادی از انها را در پایین لیست کمرده ایم و تلاش خواهیم کرد به زودی هر کدام را به صورت تخصصی در مقاله ای دیگر برای شما عزیزان توضیح دهیم.

روشهای رایج کسب درآمد از NFT :

 • ساخت، فروش و درآمدزایی مستقیم از توکن ان اف تی
 • اجاره NFT
 • ان اف تی گیمینگ
 • برنامه‌های وفاداری برای درآمدزایی از NFT
 • کالکتیبل‌های مجوزدار برای کسب درآمد از NFT
 • استیک توکن های غیر مثلی
 • تامین نقدینگی برای کسب درآمد از NFT
 • ییلد فارمینگ مبتنی بر ان اف تی

فروش NFT

تمامی مراحلی که برای خرید توکن غیرقابل تعویض به سادگی صورت گرفتند، برای فروش آن‌ها هم مورد استفاده قرار خواهند گرفت. برای شروع، کافی است که نوع اثر یا دارایی واقعی را که می‌خواهید به توکن تبدیل کنید، انتخاب کنید. سپس آن را در قالب‌هایی مثل mp3.، jpg.، GIF و غیره در دست داشته باشید. حالا تمامی مراحل را موبه‌مو انجام دهید تا فروش توکن غیرقابل تعویض را به سرعت پشت سر بگذارید.

فروش عکس در ان اف تی NFT

فروش عکس در nft

طیف گسترده ای از فایل های دیجیتال را می توان به عنوان NFT برش داد، از جمله:

 • عکس ها، تصاویر و گیف های متحرک
 • کلکسیونی ها
 • کارت های تجاری
 • فیلم ویدیویی
 • موسیقی و سایر فایل های صوتی
 • آیتم های مجازی در بازی های ویدیویی، از جمله پوسته ها، ارز مجازی، سلاح ها و آواتارها
 • دارایی های دنیای واقعی که توکن شده اند، از جمله املاک، ماشین ها، اسب های مسابقه و کفش های کتانی دیجیتال و غیره.

به عنوان صاحب یک NFT، شما یک کالای دیجیتال در اختیار دارید. بلاک چین به عنوان یک منبع جهانی در مورد اینکه چه کسی مالک چه چیزی است، به معنای دیجیتالی دیده می شود.

اشتراک گذاری این مطلب:
برچسب های این مطلب:
nft چیست در کریپتوnft چیست ویکی پدیاNFT چیست؟ ساخت NFT رایگان و لیست ارزهای NFTارز nftارز دیجیتال nft چیستان اف تی NFT چیست؟بلاک چین چیستتوکن nft چیستتوکن چیستتوکن غیر قابل معاوضه یا NFT به چه معناست؟ساخت nftساخت nft رایگانساخت NFT رایگان و لیست ارزهای NFTفروش NFTفروش عکس در nftکسب درآمد از NFTلیست ارزهای nftهزینه ساخت nftهنر nft چیست
ارسال شده در دسته بندی:
سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال, مطالب وبلاگ
ارسال شده در تاریخ:
توسط:
نوشتهٔ پیشین
محاسبه هش ریت کارت گرافیک برای استخراج ارزدیجیتال
نوشتهٔ بعدی
ریزش بیت کوین 2022 تا کی ادامه دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید